* Реклама: Отличный бесплатный хостинг! *


ІСТОРІЯ РІДНОГО КРАЮ

Історія
Символи Казанківщини
Мозаїка років


Погода в Украине

 

СИМВОЛИ КАЗАНКІВЩИНИ
  
7 квітня 2011 року на VІ сесії 6 скликання Казанківської селищної ради було затверджено герб і прапор Казанківської селищної ради та положення про зміст та порядок використання символіки Казанківської селищної ради.
ГЕРБ
1. Опис герба.

На синьому полі стилізоване зображення золотим кольором ікони Казанської Богоматері в оточенні променів срібного кольору. Під іконою навхрест покладені два списи золотом із срібними наконечниками, які супроводженні трьома розкритими мішками з пшеничним зерном золотого кольору, два над одним, нижній більший.

Ікона свідчить про заснування поселення в день релігійного свята Казанської Богоматері. Саме 4 листопада 1800 р. вози з переселенцями зупинилися в долині річки Висунь, де тепер розташована Казанка.

Від ікони поселення одержало назву «Казанское», яка закріпилася до наших днів – Казанка. Ікона Казанської Богоматері є оберегом для мешканців смт. Казанка.

Два списа навхрест нагадують про військову добу в історії Казанки, коли поселення існувало як казенно-військове, з розташуванням тут з 1829 року одного з ескадронів Бузької уланської дивізії. Промені навколо ікони у вигляді наконечників від списів та три списа нагадують про заселення Казанки по військовим сотням, яких у селі було сім.

Утворення списами перекинутої вершини підкреслює характер місцевого ландшафту – низовину по річці Висунь, де оселилися перші мешканці Казанки.

Три мішки (лантухи) із зерном символізують хліборобство, яким споконвічно займалися мешканці Казанки, зібраний врожай – як вінець праці хліборобів.

Мішки з зерном також символізують Казанку як відомий у 80-ті роки ХІХ століття на півдні торгівельний центр по продажу зернових культур.

Розкриті мішки символізують щедрість односельчан.

Синій колір втілює вірність і чесність, золотий колір – знатність і багатство. Синій колір нагадує про річку Висунь, яка протікає через селище.

Геральдичний щит півкруглої форми із закругленням внизу, який має співвідношення сторін 5:6, обрамований золотим декоративним бароковим картушем у національному українському стилі і оповитий пшеничними колосками жовтого кольору. Внизу картуша на хвилястій стрічці срібного кольору напис – Казанка.

Картуш увінчаний короною у вигляді мурованої башти з трьома бланками (зубцями) срібного кольору, що означає для Казанки статус селища міського типу.

2. Статут герба.

1. Герб є символом селища, який відображає його географічне місцезнаходже-ння, господарську направленість, а також є зовнішнім атрибутом влади.

2. Еталон герба в кольоровому і чорно-білому варіантах, а також комп’ютерна версія знаходиться у Казанківського селищного голови .

ПРАПОР
3. Опис прапора.

Прямокутне полотнище із співвідношенням сторін 2:3 розділене вертикально на три поля : жовте, синє, жовте у співвідношенні 1:2:1.

У синьому полі стилізоване зображення ікони Казанської Богоматері жовтим кольором, під якою стилізоване зображення зернових колосків та соняшнику.

Стилізована ікона Богоматері повторюється у гербі Казанки і свідчить про заснування поселення в день свята ікони Казанської Богоматері. Селище йменується в честь ікони Казанської Богоматері, для мешканців селища – це оберіг.

Стилізоване зображення зернових колосків та соняшнику символізує достаток та благополуччя, до якого прагне кожний житель селища.

Обабіч у жовтих полях горизонтальна хвиляста смуга синього кольору, яка означає місцеву річку Висунь, що протікає через селище.

Синій колір втілює вірність і чесність, жовтий колір – знатність і багатство, символізує пшеничні поля, хліборобську працю мешканців Казанки.

4. Статут прапора.

1. Прапор селища є офіційним атрибутом місцевого самоврядування, єдності територіальної громади Казанківської селищної ради та взаєморозуміння її мешканців.

2. Прапор є символом духовної височини, спрямованості до моральних ідеа-лів, стабільності і мирного співіснування, символом пшеничних полів.